כתובת:

מרפאת מומחים, רחוב בורוכוב 54, גבעתיים

שעות פעילות:

9:00 – 18:00 (א-ה) 

טלפון המרפאה:

שפיכה מוקדמת

שפיכה מוקדמת / מהירה היא ההפרעה הנפוצה ביותר בנושא תפקוד מיני אצל גברים צעירים. לפי מחקרים שונים 30% מהגברים חווים שפיכה מוקדמת בשלב מסוים בחייהם.


השפיכה המוקדמת עלולה להופיע לפני החדירה, מספר שניות אחריה או פחות משתי דקות אחרי החדירה. לגבר אין שליטה על השפיכה והמצב גורם לתסכול אצלו ואצל בת הזוג. לעיתים אפילו הפרעות בזוגיות או קושי ליצור זוגיות חדשה.

גם אצל גברים מבוגרים יותר בגילאי 40-50 השפיכה המוקדמת דורשת טיפול ואפשר לשפר משמעותית את התפקוד המיני.

שפיכה מוקדמת ראשונית מול שפיכה מוקדמת משנית


ראשונית – שכיחה מאוד אצל גברים צעירים. השפיכה המוקדמת הראשונית היא למעשה תכונה מולדת – מספיק גירוי מיני קל כדי להגיע לזקפה, אבל צריך גם מעט מאוד גירוי מיני כדי להגיע לאורגזמה ולשפיכה. השפיכה המוקדמת מתחילה כבר בפעמים הראשונות שמקיימים יחסי מין ואין שינוי משמעותי לאורך השנים או כאשר מתחילים זוגיות.

משנית – פחות שכיחה אצל גברים צעירים גברים ויותר אופיינית לגברים שבעבר היתה להם שפיכה תקינה, אבל בגלל מצבים מסוימים החלו לגמור מהר יותר. סיבות לשפיכה מוקדמת משנית יכולות להיות – ירידה בזקפה, דכאון, שינויים הורומנליים, הפרעות בזוגיות. הטיפול כאן צריך להיות בבעיה העיקרית – למשל לשפר את הזקפה ואז תחלוף גם השפיכה המוקדמת.

הטיפולים התרופתיים בשפיכה מוקדמת

לפי מחקרים רפואיים רבים על קבוצות גדולות של גברים עם שפיכה מוקדמת, הטיפול היעיל ביותר לשפיכה מוקדמת הוא תרופות מקבוצת ה- SSRI.
התרופות הללו בטוחות לשימוש ממושך, אין תופעות לוואי מסוכנות ובעיקר – הן דוחות את השפיכה בצורה משמעותית.

אפשר לקחת טיפול יומיומי קבוע (למשל רסיטל או פאקסט) ואפשר לקחת גם טיפול נקודתי רק לפני קיום יחסי מין (פריליג'י)

  • טיפול נקודתי עם פריליג'י (Dapoxetine, Priligi) – זוהי תרופה ייחודית מקבוצת ה- SSRI שמיוצרת במיוחד לטיפול בשפיכה מוקדמת. היתרון בתרופה זו הוא שניתן לקחת אותה שעה לפני יחסי מין והיא מאריכה משמעותית את הזמן עד לשפיכה. יש לה מעט תופעות לוואי ואין צורך לקחת טיפול יומיומי. בנתיים התרופה אינה משווקת בישראל, אבל ניתן לקבל במרפאה מרשם מיוחד (29ג') כדי לקבל את התרופה דרך בית מרקחת בארץ.

 

  • טיפול תרופתי יומיומי עם SSRI – את התרופות מקבוצת ה- SSRI ניתן לקחת במינון נמוך מידי יום וכך למעשה להיות תחת הטיפול באופן קבוע. הדבר מאפשר לשמור על ספונטניות ביחסי מין. תופעות הלוואי הן מינימליות ברוב המקרים. התרופות דורשות מרשם רופא ומעקב בתחילת הטיפול. התרופות כלולות בסל הבריאות של קופות החולים ואינן יקרות.

 

  • טיפול תרופתי נקודתי – יש אפשרות לקחת את הטיפול התרופתי בצורה נקודתית רק לפני יחסי מין. טיפול זה מתאים לגברים שאינם מקיימים יחסי מין בתדירות גבוהה ואינם רוצים ליטול תרופה מידי יום. התרופות המתאימות לטיפול זה הן תרופות מקבוצת הטרמדול או תרופת הפריליג'י.

 

  • טרמדול – זהו טיפול חדש יחסית בתרופות שאפשר לקחת שעה לפני היחסים עם השפעה טובה ודחיה של השפיכה המוקדמת.

 

  • משחות מאלחשות הגורמות לירידה בתחושה בראש הפין ולכן לעליית סף הגירוי שיביא לשפיכה. בעזרת שימוש נכון אפשר להוריד את רמת התחושה כך שעדיין תהיה זקפה והנאה, אבל תהיה שליטה בזמן השפיכה. להבדיל מספריי אילחוש שקונים בחנויות סקס, המשחות הללו לא מבטלות לגמרי את התחושה אלא מפחיתות אותה למידה הרצויה שתאפשר הנאה אך ללא שפיכה מוקדמת.

3 תגובות

  1. שלום קבעתי טור 3.1.21 בשעה 13:30 , לא נישלח אלי שום דבר , רציתי לוודא שהכן הטור ניקבע בהצלחה

    1. שלום, התור נקבע בהצלחה. תקבל בקשה לאישרור יחד עם כל הפרטים כשלושה ימים לפני הפגישה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים נוספים

הזמינו תור

לרשותכם מערכת לזימון תור בקליק, בנוסף ניתן לפנות באמצעות הטופס המקוון. מלאו את פרטיכם ואחזור אליכם במהירות.